15 DAKİKADA ÇELİK GİBİ KARIN KASLARI

Sadece beş egzersizden oluşan harika antrenman programıyla, karın kaslarınızı ortaya çıkarın.

Hayalinizdeki baklava kaslarına kavuşmak için gerekli olan tek şey karın kası antrenmanları olmasa da oldukça önemliler. Bu antrenmanlarla karın kaslarınızı daha da belirgin hale getirebilirsiniz. Bu antrenmanları haftada 3-4 kez yaparak, bu bölgedeki tüm kasları çalıştırabilirsiniz. 15 dakikada antrenmanı bitirebilmek için hareket aralarında dinlenmeyin.

Şunu asla unutmayın; bu antrenmanın yanında, belirgin karın kasları için beslenme düzeni kilit rol oynuyor.

Reverse Crunch (15 Tekrar)

Sırtüstü uzanın ve ellerinizi başınızın arkasına koyun. Ayaklarınızı çapraz kenetleyip, dizlerinizi 90 derecelik açıya kadar göğsünüze çekin. Gücü karın kaslarınızdan alarak, kalçanızı yerden kaldırın. Hemen ardından bacaklarınızı yukarıya doğru kaldırın. Tekrar başlangıç pozisyonuna dönün fakat ayaklarınızı yere değdirmeyin.

Janda Sit-Up (15 Tekrar)

Janda Sit-Up, klasik mekik hareketine benziyor. Sırtüstü uzanın, dizlerinizi bükün ve ellerinizi başınızın arkasına koyun. Mekik şeklinde kalkarken, hamstring kasınızdan güç alarak, topuklarınızla zemine kuvvetli baskı uygulayın.

Jackknife (15 Tekrar)

Sırtüstü uzanın ve kollarınızı başınızın gerisine doğru uzatın. Kollarınızı ve bacaklarınızı yukarıya doğru kaldırın; el ve ayak parmaklarınızı birbirine değdirin. Tekrar başlangıç pozisyonuna dönün.

Extended Plank (1 Dakika)

Ellerinizi omuz genişliğinde açarak, şınav pozisyonu alın. Ayak parmak uçlarınız üzerinde durun. Vücudunuzu dik tutarak hareketi sürdürün.

Long-Arm Crunch (15 Tekrar)

Sırtüstü uzanın; dizlerinizi bükün ve kollarınızı geriye doğru uzatın. Yavaş ve kontrollü bir şekilde kollarınızı kırmadan, klasik mekik hareketini yapın.

Bir cevap yazın