15 DAKİKADA ÇELİK GİBİ KARIN KASLARI

Günde beş egzersizden oluşan harika antrenman programıyla, karın kaslarınızı ortaya çıkarmanın mümkün olduğunu biliyor muydunuz?

Hedeflediğiniz baklava kaslarına kavuşmak için gerekli olan tek şey karın kası antrenmanları olmasa da oldukça büyük öneme sahiptirler. Karın antrenmanları uygulayarak; karın kaslarınızı daha da belirgin hale getirmeniz düşündüğünüz kadar zor değil. Bu antrenmanları haftada 3-4 kez yaparak, bu bölgedeki tüm kasları çalıştırabilir ve kısa sürede etkili sonuçlar alabilirsiniz. Sadece 15 dakikada antrenmanı bitirebilmek için hareket aralarında dinlenmemeye çalışın.

Unutmamalısınız ki; bu antrenman programının yanı sıra, belirgin karın kasları için beslenme düzeni kilit rol oynamakta ve dikkat edilmesi gerekmektedir.

Reverse Crunch (15 Tekrar)

Çalışmaya başlarken sırtüstü uzanın ve ellerinizi başınızın arkasına koyun. Ardından ayaklarınızı çapraz kenetleyip, dizlerinizi 90 derecelik açıya kadar göğsünüze çekmelisiniz. Gücü karın kaslarınızdan alarak, kalçanızı yerden kaldırmaya çalışın ve hemen ardından bacaklarınızı yukarıya doğru kaldırın. Tekrar başlangıç pozisyonuna dönün fakat ayaklarınızı yere değdirmemeye özen gösterin.

Janda Sit-Up (15 Tekrar)

İlk olarak Janda Sit-Up, klasik mekik hareketine benzeyen bir çalışma olduğunu bilmelisiniz. Önce sırtüstü uzanın, dizlerinizi bükün ve ellerinizi başınızın arkasına koyun. Mekik şeklinde kalkarken, hamstring kasınızdan güç alarak, topuklarınızla zemine kuvvetli baskı uygulamayı deneyin.

Jackknife (15 Tekrar)

Bu hareket için sırtüstü uzanın ve kollarınızı başınızın gerisine doğru kaldırın. Kollarınızı ve bacaklarınızı yukarıya doğru kaldırırken; el ve ayak parmaklarınızı birbirine değdirmeye çalışın. Tekrar başlangıç pozisyonuna dönerek, egzersizi tekrar edebilirsiniz.

Extended Plank (1 Dakika)

Plank için ellerinizi omuz genişliğinde açarak, şınav pozisyonu almalısınız. Ayak parmak uçlarınız üzerinde durmaya çalışın. Şimdi vücudunuzu dik tutarak hareketi sürdürmeyi deneyin.

Long-Arm Crunch (15 Tekrar)

Son çalışmamız için sırtüstü uzanın; dizlerinizi bükün ve kollarınızı geriye doğru uzatmaya çalışın. Arından yavaş ve kontrollü bir şekilde kollarınızı kırmadan, klasik mekik hareketini tekrarlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

FİTADIM FACEBOOK

Facebook Pagelike Widget