2020 TOKYO OLİMPİYATLARI GELİŞMESİ…

2020 TOKYO OLİMPİYATLARI GELİŞMESİ…

Korona virüs salgını sebebi ile ertelenen 2020 Tokyo Olimpiyatları ile ilgili yeni gelişmeler gündeme geldi. Daha önceki günlerde Uluslararası Olimpiyat Komitesi (IOC) Başkanı Thomas Bach, boş kalan stadyumlar hakkında vurgu yapan açıklamalar gerçekleştirmişti.

Ertelenmesi halinde milyarca dolarlık maliyet çıkacağı konuşulan 2020 Tokyo Olimpiyatları hakkında bilgilendirme yapan Tokyo Valisi Yuriko Koike; “Uygun ve basitleştirilmesi gereken ögelerle devam edeceğiz” diyerek yeniden bir umut ışığı yaktı.

Japon medyasında ise seyirci sayının azaltılması, yarışan sporcu ve katılımcıların teste tabi tutulacağı belirtilirken, daha önce sahibini bulan satışı gerçekleşmiş biletler hakkında ne olacağı sorusunu akıllara getirdi.

Diğer yandan organizasyonu gerçekleştiren komite ise biletlerde yazılı bulunan “mücbir sebep” gereğince, geri iade ödemesi yapmama imkanı bulunduğunu açıkladı. Yüksek katılımcı sayısının daha önemli bir sorun olduğunu ifade eden IOC üyesi John Coates bu durumu; Tokyo Olimpiyatları’nın “gerçek problemlerle karşı karşıya” diyerek özetledi.

2020 Tokyo Olimpiyatları
2020 Tokyo Olimpiyatları

Bir cevap yazın

FİTADIM FACEBOOK

Facebook Pagelike Widget