SPOR NEDEN BAĞIMLILIK YAPAR?

Sporun insan sağlığı için önemi tartışılmaz bir konu. Spor sonrası vücut tarafından salgılanan Endorfin hormonu sayesinde; birkaç kez düzenli spor yaptığınızda hissettiğiniz o mutluluğun bağımlısı haline geldiğinizi göreceksiniz. Sporun bağımlılık kazandırmasının en önemli sebebi budur.

ELİPTİK BİSİKLET İLE ÇALIŞMA TEKNİKLERİ

Kilo vermek ve formunu korumak isteyenlerin, en çok tercih ettiği egzersiz ekipmanları arasında olan eliptik bisikletler, son yıllarda daha da popüler hale geldi. Doğru bir teknik ile çalışmanız durumunda kısa sürede, etkili sonuçlar almanıza yardımcı olacak eliptik bisiklet; kondisyon sağlamak ve zayıflamak amacıyla kullanılıyor.

SERBEST AĞIRLIĞIN AVANTAJLARI

Ağırlık çalışmaları yaparken birçok kişi makineler ile çalışmayı tercih etse de, serbest ağırlıklarla çalışmanın da pek çok faydası olduğunu gözden kaçırmamalısınız. Serbest ağırlıklar ise barbell, dambıl gibi hareket eden objeler ile gerçekleştirilen çalışmalardır.

KOŞU BANDI İLE ÇALIŞMA TEKNİKLERİ

Kilo vermeye karar verdiğinizde; beslenme düzeni değişikliklerinin beraberinde, yaşamınıza fazladan kalori yakabilmek adına hareket katmanız gerekir. Bunu yapmanın en sağlıklı yolu ise düzenli spor yapmaktan geçiyor. Tercihinize göre kendinize ve hedeflerinize en uygun çalışma şeklini belirlemelisiniz.

2020’NİN 5 POPÜLER FİTNESS ÇALIŞMASI

Her geçen yıl spor yapmanın önemi biraz daha anlaşılır hale geldi. Son 10 senelik süreç incelendiğinde, günümüzde çok daha fazla insanın sağlık yaşama ve spora yöneldiğini görmemek mümkün değil. Giderek gelişmeye devam eden fitness bilinci, her yıl eklenen yeni çalışma ve trendler ile son hızda kendini yeniliyor.

OMURGAYI DİKLEŞTİREN EGZERSİZ ÇALIŞMALARI

Günlük yaşamamızı sürekli bilgisayar başında geçiren bireyler haline gelmemiz bile, omurga sorunları yaşamak için oldukça geçerli bir neden. Görünüşü kötüleştiren, omurgayı eğen ve zamanla kamburluğa kadar gidebilen bu sorunlar ile baş etmek ise birkaç egzersiz taktiği kadar kolay.

KENDİ KARDİYO ANTRENMANINIZI BELİRLEYİN

Kilo vermek gibi belirli bir hedefiniz varsa ya da mevcut formunuzu koruyarak, sağlıklı yaşamak istiyorsanız kardiyo antrenmanlarını tercih edebilirsiniz. Kardiyo denildiğinde aklımıza ilk gelen koşu yapmak olsa da, aslında birçok kardiyo alternatifi bulunduğunu bilmeniz gerekir.

YAĞ YAKAN MERDİVEN ÇIKMA ANTRENMANI

Yağ yakmak hiç bu kadar kolay olmamıştı! dersek şaşırmayın… Sadece merdiven çıkma antrenmanını, düzenli olarak yağ yakmanızın mümkün olduğunu biliyor musunuz? O halde; fazla kilolarınızdan ve yerleşmiş vücut yağlarından kurtulmanızı sağlayacak olan merdiven çıkma antrenmanının, aynı zamanda etkili bir kardiyo antrenmanı olduğunu hemen söyleyelim.

BARFİKS BARI İLE EVDE ANTRENMAN

Barfiks çekmek, birçok antrenman programında yer alması nedeniyle pek çoğumuzun tanıdığı bir egzersiz çeşididir demek mümkün. Zorluk derecesine göre birçok farklı seçenekte yapılan barfiks çalışmasını spor salonuna gitmeden, evde yapabilir miyiz?

SAĞLIK TOPU İLE GÜÇ ANTRENMANI

Becerileri geliştirmek, kalori yakmak ve vücut kaslarınızı kuvvetlendirebilmek için oldukça etkili olan sağlık topu ile çalışma yapmak, son dönemlerin en popüler antrenmanlarından biri olmuş durumda. Özellikle kas geliştirme, güç ve kuvvet antrenmanlarında sıkça tercih ediliyor.

123

FİTADIM FACEBOOK

Facebook Pagelike Widget