ATLETİZM STARTI 18 TEMMUZ

Yeni tip koronavirüs salgını nedeniyle gecikmelerin yaşanması sonrasında Türkiye Atletizm Federasyonu, Ankara’da yapılacak olan ilk yarış ile 18-19 Temmuz tarihlerinde yeniden başlanacağı duyuruldu.

Federasyon tarafından yapılan açıklamaya göre 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü için Ankara’da özel yapılacak yarışlarla sezonun start verileceği belirtildi.

Sezonda yarışlara katılacak atletlerin hazırlık süreci olan 4-6 haftalık sürede göz önünde bulundurularak, ilk yarış tarihinin belirlendiğini belirten Türkiye Atletizm Federasyonu;

 “World Athletics’in ana yarışmalarını ağustos-ekim periyoduna taşıdığı 2020 sezonunda Avrupa’daki ülkelerin neredeyse tamamı ulusal şampiyonasını ağustos sonu ve eylül başında gerçekleştirecek. Türkiye Atletizm Şampiyonası da eylül ayının başında yapılacak. World Athletics, geçtiğimiz nisan ayında her ülkenin yerel makamlarının alacağı özel önlemleri göz önüne alarak takvim belirlememiş, sadece ağustos-eylül periyodunda ulusal şampiyonaların tamamlanabilmesi için tavsiye kararı almıştı.” şeklinde açıklama yaptı.

Bir cevap yazın

FİTADIM FACEBOOK

Facebook Pagelike Widget