Az Vakitte Çok Yağ Yak

“Sadece 30 dakikada %50 daha fazla yağ yak.”

Bir zamanlar fitness dünyasında koşuya karşı ciddi ön yargılar vardı. Koşmanın kas kaybına neden olduğu, sabit tempolu ve uzun süreli kardiyo egzersizlerinin yağ yakımına herhangi bir katkısı olmadığı gibi iddialar çok sık dile getirilirdi. Ancak European Journal of Endocrinology dergisindeki bir araştırma, tüm bu iddiaları çürütecek nitelikte.

Şimdi de size suyun gücünü gösteren bir bilgi verelim: 30 dakikalık bir koşu süresince yarım litre su içmek, su içmeden yapacağınız koşuya göre vücudunuzun yüzde 50 daha fazla büyüme hormonu salgılamasını sağlıyor.

Büyüme hormonu kas gelişimi ve büyümesinde kilit rol oynarken, oldukça etkili bir yağ yakma aracı. Size tavsiyemiz, kısa sürede daha çok yağmak istiyorsanız, suluğunuza spor çantanızda her zaman yer verin.

Koşunun Faydaları

Genç Kal

Araştırmalara göre, haftada iki kez 30 dakikalık kardiyo egzersizi yapmak, kırışıklıkların azalmasında büyük rol oynuyor. Koşu ile her daim genç kalın.

Depresyonu Geride Bırak

Koşmak depresyon riskini yüzde 20 azaltıyor. Kendinizi mutsuz ve depresif hissettiğiniz an hemen koşu ayakkabılarınızı giyin ve tüm sorunları arkanızda bırakın. Kafanızdaki olumsuz düşünceleri boşaltmanın en iyi yolu.

Daha Fazla Seks

Düzenli olarak uzun kilometreler koşan çiftlerin haftalık seks sayıları, koşmayanlara göre daha fazla olduğu ortaya çıktı. İşte size daha keyifli bir kardiyo çalışması daha!

Bir cevap yazın