BACAKLARINI ATEŞLE

Bacak kaslarınızı patlatan bir antrenmanla tanışın.

Sıçrama becerinizi geliştiren egzersizler sayesinde her spor branşında daha iyi olabilirsiniz. Ayrıca bu hareketler aynı anda tüm vücut kaslarınızı geliştirmenizi sağlar. Aşağıdaki antrenman programını uygulayarak hem daha yukarı sıçrayacak hem de tüm kaslarınızı geliştireceksiniz.

Antrenman Programı

Barbell Deadlift (6-8 Tekrar)

Dizlerinizi kırarak, elleriniz omuz genişliğinde açık olacak şekilde vücudunuzu zemine yaklaştırın ve barı üstten tutuşla kavrayın. Göğsünüzü ve kalçanızı hafif dışarı çıkarın. Halterle birlikte kalkın ve gövdenizi dik konuma getirin.

Box Jump (6-8 Tekrar)

Kutunun önüne geçin, kalçanızı hafif dışarı çıkarın, kollarınızı savurarak güç alın ve kutunun üzerine sıçrayın. Daha sonra aşağı inin ve hareketi tekrarlayın.

Dumbbell Jump Squat (8 Tekrar)

Ellerinize birer dambıl alın. Squat hareketi yapın ve en alt noktadayken yapabildiğiniz kadar yukarı sıçrayın. Yere inerken dizleriniz hafif kırık olmalı. Daha sonra hareketi tekrarlayın.

Barbell Good Morning (8 Tekrar)

Halteri boynunuzun arkasına koyun. Dizleriniz hafif kırık olacak şekilde, vücudunuzun üst kısmı yere paralel olana kadar öne doğru eğilin ve daha sonra başlangıç pozisyonuna dönün. Bu sürede belinizin doğal duruşunu bozmamaya dikkat edin.

Bir cevap yazın