Boyun Ağrılarına Savaş Aç

Boyun ağrısı problemleri, özellikle ofis ortamında çalışan kişilerde en çok görülen sorunlardan arasında yer alır. Bu gibi ağrılardan kurtulmak için sizlere bazı tavsiyelerimiz olacak;

* Bilgisayar ile çalışırken boynunuzun doğal pozisyonunu korumaya çalışmalısınız. Ekran baş ile aynı ve göz hizasında olmasına özen gösterin. Monitör ile mesafeniz yaklaşık 50-60 cm kadar olması gerekiyor.

* Uzun süre aynı pozisyonda kalmamaya çalışmalısınız. Yarım saatte bir küçük bir mola vererek, kısa yürüyüşler ve boyun egzersizleri yapmanız, u gibi sorunlar yaşamanıza engel olacaktır.

* Sık sık telefon görüşmesi yapılıyorsa, kulaklık tercih etmeniz sağlığınız açısından çok daha yararlı olacaktır.

* Klima, vantilatör, rüzgar gibi hava sirkülasyonları direkt olarak boynunuza gelmesini engellemeye çalışmalısınız. Özellikle soğuk havalarda boynu koruyan kıyafetler tercih etmeye özen göstermelisiniz. Terli kalmamaya dikkat etmelisiniz.

* Çok yüksek ya da alçak yastıklar kullanmanız sağlığınıza zarar verebilir. Kullandığınız yastık mutlaka boyun boşluğunu destekleyen yapıda olmalıdır. Uzun yolculuklarda da boynunuzu destekleyen yastıklar kullanmanızda, boyun sorunlarını engel olacaktır.

* Her gün boyun bölgesine yönelik egzersizler yapmayı deneyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

FİTADIM FACEBOOK

Facebook Pagelike Widget