BU HAREKETLERLE BELİNİZİ İNCELTİN!

Göbek yağlanmaları günümüzde hemen hemen herkesin muzdarip olduğu bir konu. Sadece diyet yaparak belirli bir bölgedeki fazla yağlardan kurtulmak ve bölgesel zayıflama ne yazık ki mümkün değil!

Bel bölgesinin incelmesi ve göbekteki yağlardan kurtulmak için hem diyet yapmalı hem de bel bölgesini yoğun olarak çalıştıran, sıkılaştırıcı egzersizler yapmalısınız.

Bel bölgesindeki göbek yağlarından ve halk arasında simit olarak da bilinen, belin iki yanında biriken fazla yağlardan kurtulmak için birçok egzersiz mevcut. Şimdi bunlardan birkaçını inceleyelim.

Plank

En çok tercih edilen karın kası egzersizlerinden olan plank, merkez bölge kaslarının hepsini aktif eder. Harekete başlarken, üst vücudunuzu ön kollarınızla ve alt vücudunuzu ayak parmaklarınızla yukarı kaldırın. Dizlerinizi ve karın kaslarınızı sıkın. Vücudunuz dümdüz ve sert olmalı. Pozisyonunuzu 60 saniye koruyun. Zorluğu arttırmak için, sırasıyla bir kolunuzu ileri uzatabilirsiniz ya da bacağınızı sırasıyla kendinize doğru çekebilirsiniz.

Side Plank

Bir diğer önemli karın egzersizi de side plank hareketidir. Bu egzersiz oblikleri güçlendirir ve yan kalça direncini arttırır. Ağırlığınızı bir kola vererek, sabit durmak için üst ayağınızı alt ayağınızın arkasına yerleştirin. Kalçanızı yukarıda tutarak dengeyi sağlayın ve 60 saniye kadar pozisyonu koruyun. Daha sonra hareketi diğer tarafınızla tekrarlayın. Zorluğu arttırmak için üst bacağınızı 5-6 cm kaldırabilirsiniz.

Bicycle Crunch

Bicycle crunch, merkez kaslarının hemen hemen hepsini çalıştıran klasik bir karın egzersizidir. Sırtınız tamamen zeminde olacak vaziyette uzanın. Ellerinizi başınızın arkasına konumlandırın ancak boynunuzu zorlamayın. Bir dizinizi 45 derecelik açıya getirin, diğerini düz tutun. Daha sonra sırasıyla bisiklete biner gibi dizlerinizi ileri geri hareket ettirin. Bu esnada sağ dirseğinizle sol dizinize, sol dirseğinizle sağ dizinize dokunun. Her iki taraf ile yapabileceğiniz maksimum tekrarı yapın.

Bir cevap yazın

FİTADIM FACEBOOK

Facebook Pagelike Widget