CRISTIANO RONALDO’NUN BESLENME SIRLARI

Tüm zamanların en fit futbolcusu olarak kabul edilen Cristiano Ronaldo’nun beslenme sırlarıyla, kaslı ve yağsız bir vücuda sahip olun.

Cristiano Ronaldo’yu uzun uzadıya anlatmaya gerek yok. Dünyanın en iyi futbolcularından biri olan Ronaldo’nun futbolunun yanı sıra herkesi imrendiren başka bir özelliği daha var: kaslı, yağsız ve fit vücudu. Bu vücuda sahip olmak için antrenman kadar beslenme düzeninin de büyük önemi olduğunu hepimiz iyi biliyoruz. Bu yüzden, Ronaldo’nun beslenme sırlarına bir göz atalım istedik.

Ronaldo, hayatının her anında olduğu gibi beslenme konusunda da çok disiplinli. Ronaldo, hayatının büyük bir kısmını diyet yaparak geçiriyor.

Vücut geliştirme sporcularının en çok yaptığı hatalardan biri, çok fazla protein ve az karbonhidrat tüketimi. Buradaki en önemli nokta; doğru zamanda doğru besinleri almak olmalı. Mesela, antrenman günleri karbonhidrat tüketimini arttırmalısınız. Ancak antrenman yapmadığınız günler karbonhidrat tüketimi kesinlikle az olmalı.

Düzenli spor yapan kişiler için günlük kalorinin yüzde 30’u proteinlerden, yüzde 40’ı karbonhidratlardan, kalan yüzde 30’u ise sağlıklı yağlardan gelmeli. “Ne kadar çok protein, o kadar çok kas” algısı kesinlikle yanlış! İhtiyacınızdan fazla tüketeceğiniz protein, şekere dönüşücektir. Bunun da size hiçbir yararı olmayacağı gibi, yağlanma problemi gibi zararları olacaktır.

Cristiano Ronaldo gibi kaslı ve yağsız bir vücuda sahip olmak istiyorsanız, antrenman programlarınıza direnç antrenmanları eklemeli, protein ve iyi karbonhidrat tüketimini arttırmalısınız. Kardiyo antrenmanlarınızı sabah aç karnına yapabilirsiniz. Sebze tüketimini arttırmak uzun süreli tokluk hissi sağlayacak. Böylece abur cuburdan uzak kalmış olacaksınız.

Bu arada Cristiano Ronaldo’nun yağ oranı sadece yüzde 7.

Bir cevap yazın