Daha Çok Büyüme Hormonu

Daha büyük kaslar hayal ediyorsanız, o ağırlığı yavaş yavaş indirmeniz gerekiyor.

Ağırlıkları kaldırma çalışmaları ve indirme süreleri, ağırlık antrenmanları uygulayan kişiler arasında her zaman tartışma konusu olduğunu biliyoruz. Kimisi daha yavaş indirmenin kas liflerini uzun süre dirence maruz bıraktığını ve bu nedenle güçlenmeye destek verdiğini iddia ederken, kimisi ise yavaş temponun daha düşük ağırlık ve daha az tekrar ile yapılması nedeniyle kas gelişimi için negatif etki yaratacığını savunuyorlar. Fakat bu konuda yapılan araştırmalar ilk kitlenin haklı olduğunu kanıtlar niteliktedir.

Yapılan çalışmalara göre, ağırlığı 3 saniyede indirmek, antrenmandan hemen sonra 7 kat fazla büyüme hormonu salgılanmasını sağlanmasına neden oluyor. Büyüme hormonunun protein sentezini yükselterek kas güçlenmesine destek olduğu ve etkili bir biçimde yağ yakımını arttırdığını düşünürsek, bu uygulamanın son derece yararlı olduğunu kabul etmemiz kaçınılmaz oluyor.

Özetle, ağırlıkları kaldırma ve indirme sürenizde değiştirerek belki aynı ağırlıktaki kilolarla çalışamayabilirsiniz fakat amacınıza daha hızlı olarak ulaşacağınızı garanti ediyoruz. Bir sonraki çalışmanızda, egonuzu bir kenara bırakmalı hatta daha hafif ağırlıklarla ve daha yavaş tempolu bir antrenman programı hazırlamanızı tavsiye ediyoruz.

Bir cevap yazın

FİTADIM FACEBOOK

Facebook Pagelike Widget