Daha Çok Büyüme Hormonu

Daha büyük kaslar istiyorsanız o ağırlığı yavaş indirmelisiniz.

Ağırlıkları kaldırma ve indirme süreleri, ağırlık antrenmanları yapan kişiler arasında her zaman tartışma konusu olmuştur. Bazıları daha yavaş indirmenin kas liflerini uzun süre dirence maruz bıraktığını ve bunun da güçlenmeye destek verdiğini söylerken, bazıları ise yavaş temponun daha düşük ağırlık ve daha az tekrar ile yapılacağından dolayı kas gelişimi için negatif etki yaratacığını söylüyor. Ancak bu konuda yapılan araştırmalar ilk kitlenin haklılığını ortaya koyuyor.

Yapılan araştırmalara göre, ağırlığı 3 saniyede indirmek, antrenmandan hemen sonra 7 kat fazla büyüme hormonu salgılanmasını sağlıyor. Büyüme hormonunun protein sentezini arttırarak kas gelişimini desteklediğini ve etkili şekilde yağ yakımını sağladığını düşünürsek, bu yöntemin oldukça faydalı olduğunu kabul edebiliriz.

Kısacası, ağırlıkları kaldırma ve indirme sürenizi değiştirerek belki aynı ağırlıktaki kilolarla çalışamayabilirsiniz ancak hedefinize daha kısa sürede ulaşacağınızın garantisini verebiliriz. Bir sonraki antrenmanınızda, egonuzu bir kenara bırakın ve daha hafif ağırlıklarla daha yavaş tempolu bir antrenman yapmanızı öneriyoruz.

Bir cevap yazın