DİYET YAPAMIYORUM!

Her pazartesi bir hevesle diyete başlıyorsunuz, belirlenen kurallara uymak için çabalıyorsunuz ve sonra git gide azalarak hevesiniz kaçıyor mu? Cevabınız “evet” ise o halde bu yazımız, bir türlü diyet yapamıyorum diyenlere gelsin!

Pratik diyet listeleri, maalesef kısa süreli ve sonu tatlılarla biten bir süreç olmaktan ileri gidemiyor konusunda hemfikir olmalıyız. Ancak bu defa aynı şeyleri yaşamak zorunda olmadığını belirtelim. Bu kez, diyetin kurallarını biraz daha esneterek, sağlıklı ve kolay hale getiriyoruz.

ABD’deki bir araştırmaya göre, iki hafta diyet yemeklerine karşılık, iki hafta normal beslenmek en uygun program oluyor. Bunun nedeni ise uzun süren katı diyetlerin, enerji seviyenizi düzenleyen leptin hormonunun vücudunuzda azalmasına yol açmasından kaynaklanıyor. Düşük seviyelerde olan leptin, vücudunuzu açlık moduna sokarak, metabolizma hızınızı bozarak, kalorileri yağ olarak biriktirmenize neden oluyor. Uzmanlar, tekrar kilo almanıza yol açan uzun süreli ve katı diyetlerin süresini düzenleyerek; iki hafta yapıp, iki hafta ara vermeniz halinde diyetinizden muhteşem sonuçlar alacağınızı söylüyorlar.

Şöyle ki, kendinize biraz özgürlük tanıyarak, psikolojik bir destekte sağlıyorsunuz. Beslenme programlarınızı uzun süreli faydaya dönüştürmek için 2 haftalık döngü sistemini uygulayabilirsiniz. Ancak şunu unutmayın: Bir sonraki pasta diliminiz, sadece iki hafta uzaklıkta sizi bekliyor!

Bir cevap yazın

FİTADIM FACEBOOK

Facebook Pagelike Widget