DÜNYA FUTBOLCULARINI KİMLER KEŞFETTİ?

DÜNYA FUTBOLCULARINI KİMLER KEŞFETTİ?

Her biri futbol dünyasının vazgeçilmez ismi olan futbolun starlarının, nasıl bu günlere geldiğini mutlaka düşünmüşsünüzdür. İsmi hafızalarımıza kazınmış, futbol dünyasının dünyaca ünlü isimlerindeki ışığı; ilk kimler, ne zaman keşfetti diye merak edenler için araştırdık.

Geçtiğimiz yıl Ronaldo ve Messi ile altın top adayı olan Franck Ribery; 1989-1996 yılları arasında US  Boulonge’ ın alt yapısında oynarken, Jean Fernandez tarafından keşfedilmiştir.

1980 yılında Brezilya’ da doğan Ronaldinho; Luis Fernandez tarafından keşfedilerek, Paris Saint-Germain’ de oynamaya ikna edilmiştir.

En genç futbolcu ünvanına sahip olan Gareth Bale; 2013 yılında Rod Ruddick’ in takıma sunduğu 3 isimden biri olarak keşfedildi ve Real Madrid takımında yer aldı.

Efsane futbolcu Neymar; 2009 yılında, Brezilya Milli Takım oyuncusu Zito tarafından desteklenerek, profesyonelliğe adım atması sağlandı.

Diego Armando Maradona; Francis Cornejo tarafından keşfedilmesi ile gittikçe yükselen başarısı sayesinde Argentinos Juniors takımının alt yapısı ile futbola resmi bir adım attı.

Ronaldo ise eski milli oyuncu Jair Ventura Filho tarafından fark edilerek, Cruzeiro alt yapısına kazandırılması sonucunda futbol dünyasına kazandırıldı.

Cristiano Ronaldo; dönemim Liverpool teknik direktörü olan Gerard Houllier tarafından keşfedildi ancak yaşı küçük olduğundan takıma alınmasını sağlayamadı. Ronaldo’ nun ikinci keşfi ise 2003 yılında Alex Ferguson desteği ile Manchester United’ a transfer edilmesi ile yapıldı.

Messi’ nin geleceğine imza atan isimse; Barcelona’ nın sportif direktörü Carles Rexach olmuştu.

Dünya Futbolunun Yıldızları
Dünya Futbolunun Yıldızları

Bir cevap yazın

FİTADIM FACEBOOK

Facebook Pagelike Widget