Erken Kalkan Yol Alır!

Sabahları yataktan sürünerek çıkıyor olsanız da, siz de onlardan biri olabilirsiniz. Vücut saatinizi değiştirmek ve enerjik bir sabah için aşağıdaki yöntemleri izleyebilirsiniz.

Bugünden Yarını Planlayın

Ünlü spor antrenörü Richard Rees, alarmı 04:00’de çaldıktan sonra dakikalar içinde koşuya çıkıyor. Peki o saatte bu kadar hızlı nasıl hazırlanabiliyor? Çünkü kıyafetlerini, ayakkabısı ve kahvesini hazırda tutuyor. Rees, planlamanın erken kalkmadaki en büyük faktörlerden biri olduğunun farkında. Sabah kendine bahane üretmemek adına, hazırlığını geceden yapıyor ve kolayca yataktan kalkabiliyor.

Daha İyi Hissedeceğinizi Düşünün

Sabah egzersizini atlamak için bir sürü sebep sayabiliriz. Belki yorgunsunuzdur, belki iyi hissetmiyorsunuzdur ve belki de yağmur yağacak gibidir. İşte tam o an kendinize şunu sorun: Daha önce hiç egzersiz yaptığınız için pişman oldunuz mu? Büyük ihtimalle cevabınız hayır. Tam aksine, yapmadığınız zamanlar kendinizi mutsuz hissediyor bile olabilirsiniz. Bir çok insan antrenmanları kaçırdığında kendini çok kötü hisseder ve pişmanlıkla dolar.

Kendinizi Fit Olarak Hayal Edin

Uyandığınızda, hedefinize bir adım daha yaklaşmak için hemen harekete geçmeniz gerektiğini kendinize söyleyin. Amacınız ister 5 km’yi 20 dakikada koşmak, ister çocuklarınız kadar fit olmak olsun, bu işi niçin yaptığınızı ve sonucunda ne elde edeceğinizi kendinize hatırlatın.

Kaliteli Bir Uyku Hedefleyin

Eğer gece yeteri kadar uyumadıysanız, sabah yataktan zinde kalkmanız imkansız! İyi ve kaliteli bir uyku için, hedeflediğiniz saatten bir saat önce gitmeye çalışın. Yatmadan önce, yarın ki yemeğinizi hazırlayın, tüm elektronik cihazları kapatın ve kitap okuyun.

Bir cevap yazın