FAZLA PROTEİN BOŞA GİDİYOR!

Vücudunuzun günlük olarak ihtiyaç duyduğu miktardan daha fazla protein tüketerek, daha büyük kaslara kavuşacağınızı düşünüyorsanız eğer yanıldığınızı belirtmek isteriz!

Kasları tamir ederek, onların daha gösterişli bir görünüme sahip olmasında, elbette Protein son derece önemlidir. Bu konu ile ilgili uzman kişiler, kas gelişimi için vücudunuzun proteini ne kadar etkili kullandığını tespit etmek için bir çalışma oluşturdu. Protein kullanımının bir üst limiti olduğunu ve vücut ağırlığının her bir kilogramı için 1,7 gramdan fazlasının ekstra kas kütlesi kazandırmadığını hatta bazı sorunları da beraberinde getirdiği bilgisine ulaştılar.

Gerekli protein miktarını nasıl hesaplayabilirsiniz? Örneğin, 80 kiloysanız maksimum almanız gereken protein miktarı 136 gram. olarak belirlenmiştir. Siz kol kaslarınızı düşünürken, ekstradan tüketeceğiniz proteinler, tuvalette idrarınızla birlikte vücuttan atılacağını unutmamalısınız. İhtiyaç duyulan protein miktarını belirleyerek, protein kaynaklarını kendinize uygun miktarlarda tüketmeniz gerektiğini de hatırlatmak da yarar vardır.

Bir cevap yazın

FİTADIM FACEBOOK

Facebook Pagelike Widget