FİT OLMANIN SIRRI MUTFAKTA!

FİT OLMANIN SIRRI MUTFAKTA!

Yaz aylarının geldiği bu günlerde, yaza formda bir vücut ile giriş yapmak istiyorsanız, size 5 önerimiz var…

Fit ve sağlıklı bir bedene sahip olmak, tek başına antrenman yapılarak ulaşılacak bir hedef olmadığını bilmeniz gerekiyor.

Formda olmanın sırrı, mutfaktan geçiyor diyebiliriz. Düzenli beslenme alışkanlıkları ve doğru miktarlarda kalori alımı gibi bazı dikkat edilmesi gereken noktalar var ki sizin fit olup olamayacağınızı belirlemekte ilk sırada yer alırlar.

İhtiyacınız olan beş besin var ki onları düzenli tüketerek; metabolizma hızınızı arttırabilir, yağ yakmanızı sağlayabilir ve daha sağlıklı bir yaşam sunar.

Su

Bol Su İçilmeli
Bol Su İçilmeli

Kilo verme sürecinde ki en iyi yöntemlerden biri bolca su tüketmektir.. Su tüketimi, metabolizmanızı hızlandıracak ve sindirim sisteminizi rahatlatacak en önemli etkenlerden olmasının beraberinde cildiniz içinde oldukça yararlıdır.

Yumurta

Yumurta Tüketilmeli
Yumurta Tüketilmeli

Yüksek protein değeri bulunan yumurtanın, metabolizma hızını yüzde 30-35 oranında arttırdığı yapılan bazı araştırmalar ile kanıtlanmıştır..

Bir yumurta yaklaşık 70 kalori ve 6 gram protein barındırıyor. İçerisindeki protein, uzun süre tok kalmanızı sağlıyor. Böylece, uzun süre açlık hissetmiyorsunuz ve otomatik olarak kalori alımınız azaltmanıza yardımcı oluyor.

Zeytinyağı

Zeytinyağı Tüketilmeli
Zeytinyağı Tüketilmeli

Zeytinyağı, dünyanın en sağlıklı ve en lezzetli yağı olduğu bir gerçektir. Yemeklerinizde zeytinyağı kullanmaktan hiç çekinmemeli ve sıkça tüketmelisiniz. Yapılan çalışmalar, zeytinyağının metabolizma hızını arttırdığını ve yağ yakımını hızlandırdığını ortaya koyduğundan, gönül rahatlığı ile tüketebilirsiniz.

Yoğurt

Yoğurt ve Yararları
Yoğurt ve Yararları

Yapılan çalışmalar gösteriyor ki, yoğurttaki kalsiyumun yağ oranını azaltmayı ve kilo vermeyi daha kolay hale getirdiğini ortaya koyuyor. Örneğin bir kase yoğurt yaklaşık 20 gr protein barındırıyor. İçeriğindeki zengin probiyotikler, sağlıklı bir sindirim ve bağışıklık sistemine destek olmaya oldukça yardımcıdır.

Karpuz

Karpuzun Faydaları
Karpuzun Faydaları

Yazın en sevilenleri arasında olan karpuzun içeriğinin yüzde 92’si sudan oluşuyor. Yoğun sudan oluşan karpuz tüketmek, mideyi tok tutmayı sağlıyor. Tokluk hissinin yanında, C vitamini ve kanser ve kalp hastalıklarının düşmanı olan likopen gibi eşsiz antioksidanları da içerisinde bulunduruyor. Üstelik içeriğindeki L-Sitrulin maddesi kas ağrılarını azaltarak, etkili sonuçlar sunuyor.

Bir cevap yazın

FİTADIM FACEBOOK

Facebook Pagelike Widget