FİT OLMANIN SIRRI MUTFAKTA!

Yaza fit girmek isteyenlerin en yakın dostu bu beş besin olacak…

Fit olmak sadece antrenman yapılarak ulaşılacak bir hedef değil. Fit olmanın sırrı mutfaktan geçiyor. Beslenme alışkanlıkları ve doğru miktarlarda kalori alımı sizin fit olup olamayacağınızı belirleyen detaylar.

Metabolizmanızı hızlandırarak yağ yakmanızı ve fit olmanızı sağlayacak bu harika beş besinden biraz bahsedelim.

Su

Su, kilo verme sürecinde ki en iyi dostlarınızdan biri. Su tüketimi, metabolizmanızı hızlandıracak ve sindirim sisteminizi rahatlatacak en önemli etkenlerden biridir.

Yumurta

Bir tam yumurta yaklaşık 70 kalori ve 6 gram protein içeriyor. İçerisindeki protein, uzun süre tok kalmanızı sağlıyor. Böylece, uzun süre açlık hissetmiyorsunuz ve otomatik olarak kalori alımınız azalıyor.

Yapılan bazı araştırmalarda, yumurtanın metabolizma hızını yüzde 30-35 oranında arttırdığı bulundu.

Zeytinyağı

Zeytinyağı, dünyanın en sağlıklı ve en lezzetli yağıdır. Yemeklerinizde zeytinyağı kullanmaktan hiç çekinmeyin. Bazı çalışmalar, zeytinyağının metabolizma hızını arttırdığını ve yağ yakımını hızlandırdığını ortaya koydu.

Yoğurt

Bir kase yoğurt yaklaşık 20 gr protein içeriyor. İçeriğindeki zengin probiyotikler, sağlıklı bir sindirim ve bağışıklık sistemine destek oluyor. Yapılan araştırmalar, yoğurttaki kalsiyumun yağ oranını azaltmayı ve kilo vermeyi daha kolay hale getirdiğini ortaya koyuyor.

Karpuz

Karpuzun içeriğinin yüzde 92’si sudan oluşuyor. Yoğun sudan oluşan karpuz tüketmek, mideyi tok tutuyor. Tokluk hissinin yanında, C vitamini ve kanser ve kalp hastalıklarının düşmanı olan likopen gibi eşsiz antioksidanları da içeriyor. Ayrıca içeriğindeki L-Sitrulin maddesi kas ağrılarını azaltıyor.

Bir cevap yazın

FİTADIM FACEBOOK

Facebook Pagelike Widget