GÖBEK ERİTEN YİYECEKLER

Siz de “Göbeğim çok çıktı, nasıl vereceğim bu kiloları, ne yesem kilo veremiyorum, su içsem yarıyo, bütün problem göbekte, benim sadece göbeğime gidiyor” gibi umutsuz düşüncelere kapılıp kaderinize razı olmayı seçtiyseniz; yanlış yapıyorsunuz. Merak etmeyin o göbek eriyecek, hem de lezzetli ve yağ yakan yiyeceklerle!

Evet kabul ediyoruz; özellikle göbek bölgesinde biriken yağlardan kurtulmak oldukça zor. Ancak bu durum asla o göbekten kurtulamayacağınız anlamına gelmiyor.

Göbeğim var ve bundan kurtulamıyorum” demekten vazgeçmeli ve harekete geçmelisiniz. Beslenme düzeninizi detaylı şekilde gözden geçirmeli, yediklerinizi izlemeli ve not almalı; bunların sonucu olarak da istemediğiniz yağlarla vedalaşmalısınız.

Yemekten Çekinmeyin!

Göbek eritme teknikleri, size yemek yemeyi kesin demiyor. Ancak bu süreçte porsiyonları kontrol altında tutmalı, besin değerlerine göre yiyecekleri seçmelisiniz. Bu düzeni oturttuktan sonra kısa bir sürede yağları eritmeye başlayacaksınız. Yeter ki azimli ve sabırlı olun.

Fazla kilolardan kurtulmak için aç kalma fikri çok mantıklı gibi görünüyor olsa da vücutta daha çok yağ tutma ve kas kaybı açısından ters etkiler yaratabiliyor. Bu yüzden aç kalmak yerine, kalorilerinizi azaltarak, yağ yakıcı yiyecekler tüketmenizi öneriyoruz.

İşte günlük yaşamınızda zevkle tüketebileceğiniz yağ yakıcı besinler:

Bitter Çikolata

Çikolata sizin düşmanınız değil! Çikolatanın içeriğindeki şeker, kilo yapan faktörlerden biri olsa da; kakao, tokluk hissi veren ve insülin direncini engelleyen faydalı bir besin. Şeker oranı düşük ve kakao oranı yüksek bitter çikolatalardan yemek öncesi küçük bir parça yemek, öğünlerde daha az yemenize ve daha uzun süre tok kalmanızı sağlayacak.

Kahve

Her gün en az 1 fincan kahve, fazla kilolardan kurtulmanın en iyi yollarından biri!

Kahveye yağ yakıcı etkisi veren şey, içeriğindeki kafein. Kafein, sinir sisteminizi uyararak uykunuzu açıyor, odaklanma eşiğinizi arttırıyor ve yağ yakımını başlatıyor. Antrenmandan 1 saat önce içeceğiniz kahve ile iki kat daha fazla yağ yakımı sağlayabilir ve yüzde 20 daha uzun süre antrenman yapabilirsiniz.

Yumurta

Bir tam yumurta yaklaşık 70 kalori ve 6 gram protein içeriyor. İçerisindeki protein, uzun süre tok kalmanızı sağlıyor. Böylece, uzun süre açlık hissetmiyorsunuz ve otomatik olarak kalori alımınız azalıyor.

Yapılan bazı araştırmalarda, yumurtanın metabolizma hızını yüzde 30-35 oranında arttırdığı bulundu.

Su

Su, kilo verme sürecinde ki en iyi dostlarınızdan biri. Su tüketimi, metabolizmanızı hızlandıracak ve sindirim sisteminizi rahatlatacak en önemli etkenlerden biridir.

Zeytinyağı

Zeytinyağı, dünyanın en sağlıklı ve en lezzetli yağıdır. Yemeklerinizde zeytinyağı kullanmaktan hiç çekinmeyin. Bazı çalışmalar, zeytinyağının metabolizma hızını arttırdığını ve yağ yakımını hızlandırdığını ortaya koydu.

Greyfurt

Greyfurt, herkes tarafından kabul gören, mükemmel bir kilo verdirici yiyecek. Yapılan araştırmalarda, yemeklerden önce bir adet greyfurt tüketen kişilerin, üç ay sonunda yaklaşık 5-6 kg verdiği görüldü.

Bunun yanında, greyfurt içerdiği yoğun lif yapısı sayesinde, sindirim sisteminin daha iyi çalışmasını sağlıyor ve bu sayede kilo vermeyi kolaylaştırıyor.

Bir cevap yazın