GÖBEK YAĞLARINI NASIL ERİTEBİLİRİM?

Yıllardır bir sürü şey denediniz ama göbeğinizden hala kurtulamadınız. Bir yerlerde yanlış bir şeyler yapıyorsunuz ama bunların ne olduğunu bir türlü bulamıyorsunuz.

Göbek Yağları Nasıl Erir?

Göbeğinizde biriken yağlar, eritmesi zor bir yağ tabakası halini almış olabilir. Ancak bu durum karşısında korkmanıza gerek yok. Doğru ve istikrarlı bir çaba ile göbek yağlarınızı eritebilirsiniz.

Bunun yanında, göbek eritmenin tek başına gerçekleşmeyeceğini, yani bölgesel zayıflama gibi bir terimin gerçek olmadığını asla unutmayın! Bu terim spor sektöründe para kazanmak için uydurulmuş gerçek dışı bir şey! Göbek eritmek için gösterdiğiniz çaba sayesinde, tüm vücut yağlarınızı yakarsınız. Kafanızdaki “göbek yağı eritme teknikleri” konusundan kurtularak, “sağlıklı bir yağ yakımı” konusuna odaklanmalısınız.

Size bahsedeceğimiz hızlı kilo verme ve yağ yakma yöntemleri ile sadece göbek yağlarınızdan değil tüm vücut yağlarınızdan kurtulacaksınız! Siz bu yöntemleri uygulamaya başlayınca, vücudunuz yağ biriken bölgelerinizden yağ yakmaya başlayacak. Sabırlı olduğunuz takdirde göbek bölgesindeki yağları da kısa sürede eriteceksiniz. Bundan kurtuluşu yok!

Her Gün Mutlaka 2 Litre Su İçin

Su, metabolizmayı hızlandırarak, yağ yakımına yardımcı olur. Yağ yakarken ihtiyacınız olan suyu içmek için illa susamış olmayı beklemeyin. Masanızda mutlaka su şişesi bulundurun ve belli aralıklarla su içmeyi ihmal etmeyin.

Her gün en az 2 litre su içmelisiniz. Spor yapanlar, kilolular ve aşırı terleyenlerin ortalama bireylere göre daha fazla su ihtiyacı vardır. Kendinize göre su ihtiyacınızı belirleyerek ihtiyacınıza göre arttırabilirsiniz.

Ağırlık Antrenmanlarını Arttırın

Kardiyo egzersizlerinin yıllardır yağ yakmanın en etkili yolu olduğu söyleniyor ve herkes bu yüzden koşu bantlarına mahkum ediliyor. Kardiyo egzersizlerini yapmayı bırakın diye bir şey söylemeyeceğiz. Kardiyo egzersizleri, kardiyovasküler sisteminiz için oldukça önemlidir. Ancak ağırlık antrenmanları ile daha fazla yağ yakımı ve kilo vermek mümkün.

Ağırlık antrenmanlarını arttırın ve kardiyo egzersizlerini ağırlık antrenmanlarının sonuna ekleyin. Kardiyo egzersizi olarak yüksek yoğunluklu aralıklı antrenman sistemini benimseyin. Buradan nasıl bir yol izleyeceğinizi öğrenebilirsiniz.

Bol Protein Tüketin

Proteinler, hücrelerimizin temel yapı taşıdır ve kas hücrelerinin oluşumunda kullanılır. Yani öğünlerinize protein eklemek için bu bile yeterli bir sebep!

Proteini öğünlerinizde bolca tüketmek, kilo verme döneminde harika bir silah. Bunun sebebi ise: tokluk hissi vermesi. Özellikle sabah kahvaltılarında tüketeceğiniz yumurta sayesinde uzun süre tok kalacaksınız. Protein sayesinde, daha uzun süre tok hissedeceksiniz ve gün içinde gereksiz kalori alımlarının önüne geçeceksiniz. Vücudunuz yağ depolarını, enerji ihtiyacını karşılamak için kullanmaya ve yakmaya başlayacak. Bu yüzden her öğününüzde protein bulundurun!

Sağlıklı Yağlara İhtiyacınız Var

İnsanlar yıllardır yağlara öcü gibi bakıyor ve tükettiği yağların göbek yağları olarak depolandığını sanıyor. Oysa ki bu tamamen gerçek dışı! Son yıllarda yapılan bir çok araştırma, sağlıklı yağların kilo verme konusunda oldukça yardımcı olduğunu ortaya koydu.

Vücudunuzun sağlıklı şekilde çalışmaya devam etmesi için, vitamin ve minerallare ihtiyacı olduğu kadar sağlıklı yağlara da ihtiyacı var. Sağlıklı yağlar, metabolizmayı koruyor ve göbekte biriken yağları yakmaya destek oluyor. Sağlıklı yağlar ile makalemizi buradan okuyabilirsiniz.

Antrenmandan Önce C Vitamini Tüketin

C vitamini dünyaca ünlü birçok vücut geliştirme sporcusu tarafından yıllardır kullanılıyor. C vitamini, protein sentezini tetikleyerek, metabolizma hızını ve testosteron seviyesini arttırıyor. Antrenman öncesi gereken enerji için C vitamini tüketin.

Bir cevap yazın