HER DERDE DEVA PROTEİN

Proteinin, kas gelişiminin beraberinde sağlık açısından da fazlasıyla yararlı olduğunu biliyor muydunuz?

Günümüzde hem kolay sindirimi, hem de diğer protein kaynaklarına göre daha uygun maliyeti sebebiyle birçok kişinin tercih ettiği Whey protein, yeni bir protein formu. Whey protein, çok hızlı sindirilir ve kas gelişimine yardımcı olmaya çalışır. Fakat sadece kas gelişiminde etkin rol oynamakla kalmıyor; sağlığa da birçok yararı dokunuyor.

Peynir altı suyu olarak da bilinen whey protein, kas gelişimi ve kilo vermek için birçok beslenme programında sıkça tercih ediliyor.

Whey protein tozu, hücreleri güçlendirerek, bağışıklık sisteminizin sağlıklı kalmasında büyük rol oynayan etkili bir alternetiftir.

Üstelik yapılan araştırmalar, whey formunda kullanılan protein tozunun, kolesterolü düşürmeye yardımcı olduğunu kanıtlar nitelikte sonuçlara ulaştı.

Diğer bir çalışma ise astımı olan çocuklar üzerinde yapıldı ve günde 20 gram whey protein tozu kullanımından sonra, bağışıklıklarının güçlendiği gözlemlendi.

ABD’de yapılan bir diğer araştırmada, whey proteininin, hipertansiyonu olan hastalarda kan basıncını düşürdüğü, kalp hastalıkları ve inme riskini azalttığı tespit edilerek, kullanılması tavsiye edildi.

Bir cevap yazın

FİTADIM FACEBOOK

Facebook Pagelike Widget