KALDIRDIĞIM AĞIRLIKLAR BİR TÜRLÜ ARTMIYOR!

Pek çok birey “Uzun süredir aynı ağırlıklarla çalışıyorum“, “Hala kullandığım ağırlık arttıramadım“, “Ne yaparsam yapayım kiloları arttıramadım” şeklinde sitem edebiliyor.

Davamlı aynı ağırlıklarla çalışmak, size bir süre sonra otomatik pilota almışsınız hissiyatını meydana getiriyor. Tam da bu noktada çalışma rutininizi değiştirerek, güç platosundan çıkmaya çalışmaya özen göstermelisiniz.

Daha yüksek miktarda ağır kaldırmak istiyorsanız, iyi bir partnere ihtiyacınız olabilir. Ağırlık plakalarını bara yükleyin ve partnerinizden yardım istemeniz gereklidir. Bench press, squat ve row gibi pek çok büyük kas grubunu çalıştırmaya yönelik hareketler esnasında, hareketin aşağı yönlü kısımlarına daha fazla odaklanarak, ağırlıkları daha yavaş indirmeyi deneyin.

  • Uyguladığınız antrenman programınızı yırtın atın ve yenisini hazırlayın. Antrenman sisteminizi farklı egzersizlerden oluşturarak, yeniden tasarlamanız çok daha yararlı olacaktır.
  • Statik esnemelerle güç kaybetmemeye çalışın. Özellikle vücut ağırlığınızla yaptığınız ısınmalar ile esas hareketler için güç toplamayı denemelisiniz.
  • Antrenman öncesi kaslarınıza glikojen toplamak ve enerjiyi arttırmak için meyve suyu içmeye dikkat etmeniz, uygulamanız gereken bir diğer kural diyebiliriz.

Bir cevap yazın

FİTADIM FACEBOOK

Facebook Pagelike Widget