Karın Kaslarım Neden Hala Görünmüyor?

Hemen hemen haftanın her günü antrenman uyguluyor fakat hala karın kaslarınızı göremiyor musunuz? Bunun tek nedeni akıllıca çalışmamanızdır diyebiliriz.

Belirgin, parça parça karın kasları, kadın erkek demeden herkesin ilgisini çeken bir kas grubu olduğunu söyleyebiliriz. Ancak aynı zamanda maalesef pek çok insan karın kaslarını belirgin hale getirecek çalışmaların neler olduğundan haberdar değil desek yanlış olmaz.

Gerçek şu ki; çekici karın kaslarına sahip olmak aylar ve hatta yıllar alabilecek çalışmalar ile oluşuyor. Fakat doğru beslenme ve antrenman programı ile bu süreleri kısaltabileceğinizi de belirtelim.

Peki karın kaslarınızı ortaya çıkarmak için çabalarken en sık yaptığınız hatalar neler? Hadi hep birlikte bir göz atalım:

Şeker Tüketimini Bırakın

Her ne kadar bu bağımlılığınızdan vazgeçmeniz çok zor olsa da, eğer karın kaslarınıza merhaba demek istiyorsanız, hayatınızdan şekeri kesinlikle çıkarmanız gerektiğini bilmelisiniz. Şekersiz içermeyen bir beslenme planı, size daha kaliteli ve sağlıklı bir hayatın kapılarını açıyor. Aynı zamanda şekersiz beslenmenin en büyük yararlarından biri de, fazla kilolarınızdan kurtulmanız olacağını kesinlikle atlamamalısınız.

Fazla Kalori Tüketiyorsunuz

Zayıflamanın formülü çok basittir: Aldığın kalori, harcadığın kaloriden az olacak şekilde denge sağlamanızdır. Daha az ye, daha çok hareket et sistemini uygulamalısınız. Yerleşmiş yağlarınızdan kurtulmak ve fazla kilolardan arınmak için fitness salonu ziyaretlerinizi sıklaştırmalı, aynı zamanda beslenmenize özenle kontrol altında tutmalısınız. Gün içerisinde aldığınız kaloriyi azalttığınızda ve haftada birkaç kez ağırlık ve HIIT çalışması yaptığınızda yağlarınızla kısa sürede kaybolduğunu göreceksiniz.

Yalvarırız, Mekik Çekmeyin!

Mekik çekmek, karın kaslarınız için iyi bir hareket olabilir fakat üzerinde onları örten yağı eritmeye yeterli değildir. Üstelik mekik çekerek karın kaslarınızı güçlendirip irileştirdiğinizde, yağları dışarı iterek daha büyük bir göbek görüntüsü yaratmaya neden olacaksınız. Bu durumda, asla istemeyeceğiniz bir görüntüye neden olacaktır.

Mekik çekmektense Deadlift, squat ve bench press gibi temel bileşik egzersizleri yaparak kas kazanırken yağlarınızdan kurtulabileceğinizi söylemeliyiz. Bu çalışmalar sayesinde yağ oranınız azaldığında karın kaslarınızı kuvvetlendirmek için plank, crunch ve reverse crunch gibi izole hareketler uygulayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

FİTADIM FACEBOOK

Facebook Pagelike Widget