Karın Kaslarım Neden Hala Görünmüyor?

Neredeyse haftanın her günü antrenman yapıyor ancak hala karın kaslarınızı göremiyor musunuz? Bunun tek nedeni akıllıca çalışmamanız.

Parça parça karın kasları, kadın erkek farketmeksizin herkesin ilgisini çeken bir kas grubu. Ama aynı zamanda maalesef birçok insan karın kaslarını ortaya çıkaracak çalışmaların neler olduğundan haberdar değil.

Gerçek şu ki çekici karın kaslarına sahip olmak aylar ve hatta yıllar alır. Ancak doğru beslenme ve antrenman sistemi sayesinde bu süreleri kısaltabilirsiniz.

Peki karın kaslarınızı ortaya çıkarmaya çalışırken yaptığınız hatalar neler? Hadi hep birlikte bir göz atalım:

Şeker Tüketimini Bırakın

Her ne kadar bu bağımlılığınızdan vazgeçmeniz çok zor olsa da, eğer karın kaslarınıza merhaba demek istiyorsanız, hayatınızdan şekeri kesinlikle çıkarmalısınız. Şekersiz bir beslenme düzeni, size daha kaliteli ve sağlıklı bir hayatın sözünü veriyor. Bunların yanında, şekersiz beslenmenin en büyük faydalarından biri de, fazla kilolarınızdan kurtulmanız olacak.

Fazla Kalori Tüketiyorsunuz

Kilo kaybının formülü çok basittir: Aldığın kalori harcadığın kaloriden az olucak. Yani daha az ye, daha çok hareket et. Yağlarınızdan kurtulmak ve fazla kilolardan arınmak için spor salonu ziyaretlerinizi sıklaştırmalı, aynı zamanda beslenmenize çok dikkat etmelisiniz. Günlük aldığınız kaloriyi azalttığınızda ve haftada birkaç kez ağırlık ve HIIT çalışması yaptığınızda yağlarınızla kısa sürede vedalaşacaksınız.

Yalvarırız, Mekik Çekmeyin!

Mekik, karın kaslarınız için iyi bir egzersiz olabilir ancak üzerinde onları örten yağı eritmiyor. Ayrıca mekik çekerek karın kaslarınızı güçlendirip irileştirdiğinizde, yağları dışarı iterek daha büyük bir göbek görüntüsü yaratıyor. Bu da, asla istemeyeceğiniz bir görüntü oluşturuyor.

Bunun yerine, deadlift, squat ve bench press gibi temel bileşik egzersizleri yaparak kas kazanırken yağlarınızdan kurtulun. Bu egzersizler sayesinde yağ oranınız azaldığında karın kaslarınızı güçlendirmek için plank, crunch ve reverse crunch gibi izole egzersizleri yapın.

Bir cevap yazın