KAS BÜYÜMESİ ve YAĞ YAKIMI İÇİN ANTRENMAN PROGRAMI

Daha büyük kas kütlesi için mi antrenman yapıyorsunuz yoksa yağlarınızı yakıp kül edecek bir dönüş programı mı uyguluyorsunuz? Peki istediğiniz vücuda nasıl kavuşursunuz? İşte aradığınız türden bir antrenman programı!

Hedefiniz ne olursa olsun, doğru oranları kullanarak bir antrenman programı oluşturmalısınız.

Daha büyük bir kas kütlesi mi istiyorsunuz? Daha fazla güç antrenmanları ekleyin.

Göbeğinizi eritme konusunda sorun mu yaşıyorsunuz? Antrenman programınızı yüksek tekrarlı egzersizlerden oluşturun.

Güç Antrenmanları

Klasik kaş inşa eden hareketlerden oluşan bu programda, dört hareket seçerek 5 set 5 tekrar yapmanız gerek. Bu klasik hareketler: Deadlift, squat, bench press, barbell row, overhead press, pull-up ve dip.

Yapmanız gereken; seçtiğiniz egzersizleri sırasıyla yapmanız ve aralarda 2-3 dakika dinlenmeniz.

Büyüme Antrenmanları

Nispeten daha hafif ağırlıklarla yapılan bu programda, yukarıda bahsettiğimiz egzersizlerden yine dördünü seçerek 4 set 12 tekrar yapmalısınız. Eğer hedefiniz kas kütlesi kazanmaksa, her egzersiz arasında yaklaşık 90 saniye dinlenin. Eğer daha çok yağ yakımını hedefliyorsanız dinlenme süresini 30 saniye ile sınırlandırın veya süper setler şeklinde yapın.

Yağ Yakma Antrenmanları

Bu antrenman programı 2 set ve çok fazla tekrardan oluşuyor. Yine yukarıda bahsettiğimiz hareketlerden sadece ikisini seçerek, her bir setteki tekrarları yaklaşık 90 saniye boyunca yapmalısınız.

Yapmanız gereken, iki egzersiz seçin ve 4 set 90 saniye olarak yapın.

Kardiyo Antrenmanları

Eğer yağ yakmak istiyorsanız, kardiyoyu mutlaka arttırmalısınız. Çünkü vücuttaki yağları parçalamak istiyorsanız, metabolizma hızınızı arttırmalısınız.

Tabii ki saatlerce bisiklet sürmekten ya da bitmeyen yürüyüşlerden bahsetmiyoruz. Bu konuda kısa süreli ve yüksek yoğunluklu HIIT egzersizleri yardımınıza koşuyor.

Bir cevap yazın