KETOJENİK DİYET: ÇOK YAĞ AZ KARBONHİDRAT

Eğer vücudunuzu enerji kaynağı olan karbonhidratlardan mahrum bırakırsanız ketozise girersiniz; yani bu da demek oluyor ki yakıt olarak yağ yakmaya başlarsınız.

Ketojenik diyetin olumlu yanlarını kilo kaybı, daha fazla enerji ve odaklanma artışı olarak sıralayabiliriz. Yağ yakımı hedefleyenler için ideal bir diyet. Bu diyeti yapan kişilerin birçoğu, kahvesine yağ eklemek ve her yemeğine yağ katmak gibi bir düşünceye kapılıyor. Oysa ki karbonhidrat miktarını azaltma, bu süreç için gayet yeterli.

Ancak bu diyet tipi herkese göre değildir. Eğer tek hedefiniz kondisyon ve dayanıklılık ise bu diyet size yardımcı olabilir ancak ağırlık çalışmaları ve kardiyo antrenmanları yapıyorsanız, ketojenik diyet yüksek yoğunluklu performansı azaltacağından sizin için uygun bir beslenme şekli değildir.

En büyük engellerden biri de bu diyetin çok katı kurallar içermesi. Yeniden karbonhidrat tüketmeye başladığınızda, ketozis duracaktır. Diyete sadık kalmak için çok zor bir sadakate ihtiyacınız vardır. Hedeflerinize göre seçim sizin…

Bir cevap yazın