KURŞUN GEÇİRMEZ DİYET İLE FAZLA KİLOLARDAN KURTUL!

18 saatlik bir oruç ve tereyağlı kahve ile fazla kilolara karşı mücadelenizde galip çıkabilir misiniz?

Dave Asprey tarafından ortaya çıkarılan Kurşun Geçirmez Diyet fazla kilolarla mücadelede inanılmaz etkili ancak bir o kadar da zorlayıcı. Günlük tükettiğiniz kalorinin yüzde 50-60’ı yağlardan oluşması gerekiyor. Geriye kalan kısım ise kaliteli protein ve sebzelerden oluşuyor. Bu sürede karbonhidrat tüketimi sınırlı. Gazlı içecekler, süt ve süt ürünleri yasak.

İşte Asprey bu zorlu süreci kabul ederek, beslenme düzeninin buna göre şekillendirmiş. Kurşun Geçirmez Diyet ile tam 45 kilo vermiş ve geri almamayı başarabilmiş. “Diyet istediği kadar zor olabilir, ben mücadele için yaratılmışım” diyor Asprey.

Görev 1 / Asla Hiçbir Şey Yeme!

18 saat boyunca kesinlikle hiçbir şey yemek yok. Asprey, 07:00-01:00 arasında aç kalmanın kilo vermeyi daha kolay hale getirdiğinden bahsediyor. Bu süre boyunca sadece kahve ve su serbest. Tereyağı eklenmiş “Kurşun Geçirmez” kahveyi duymuşsunuzdur. Asprey, Kurşun Geçirmez kahveyi içtikten sonra elinin abur cuburlara daha az gittiğini söylüyor.

Görev 2 / Abur Cuburu Kes

Asprey, gazlı içecek ve ekmeklere bayıldığını söylüyor. Ancak Kurşun Geçirmez Diyet süresince bunları çok az miktarla sınırlandırdı. Tabi bunlara tatlandırıcılar da dahil. Şeker tüketimini kesmek sizi yüksek kalorili besinleri tüketme isteğine sokabilir. Bu durumda kek, kurabiye gibi Kurşun Geçirmez Diyet düşmanı besinlerden uzak durmanızı öneriyor.

Görev 3 / Sağlıklı Yağ Tüketimini Arttır

“Zayıflama sürecinde sebzeler en iyi dostunuz olacak!”

Asprey, günlük aldığınız kalorinin büyük kısmını sağlıklı yağlardan alarak aslında ketojenik beslenme tipini kullandığınızı söylüyor. Ketojenik beslenmede, vücut karbonhidrat yerine yağları metabolize eder. Birçok araştırma, ketojenik diyet yapanların, sadece diyet yapanlara göre çok daha fazla zayıfladığını ortaya koyuyor. Tereyağlı kahve, yumurta sarısı ve terayağlı biftekten günlük tüketmeniz gereken yağı alabilirsiniz. Ayrıca bol bol sebze yiyebilirsiniz. Lif ve protein tüketimi sayesinde uzun süre tok hissedeceksiniz.

Görev 4 / Mutfak Düşmanın Değil

Kurşun Geçirmez Diyet’i evde uygulamak, restoranda uygulamaya göre çok daha makul fiyatlı. Fırında balık, kuzu pirzola, köfte, salata, güveç tariflerini internetten kolayca öğrenebilirsiniz. Ayrıca yemek pişirirken yakacağınız kaloriler de bir avantaj.

Bir cevap yazın