MÜKEMMEL OMUZ KASLARI İÇİN ANTRENMAN PROGRAMI

Bu egzersizlerle omuz kaslarınızın hacmini ciddi anlamda arttıracaksınız.

Gösterişli fiziğin en önemli noktalarından biri de büyük ve şekilli omuz kaslarıdır. Omuz genişliği, bir insanın iriliği değerlendirilirken ilk bakılan yerlerden biridir. Muhtemelen devasa omuzlara sahip olmayan bir vücut geliştirmeci, atlet ya da güreşçi görmemişsinizdir.

Omuz kasları (deltoidler), üç kısımdan oluşur. Bunlar: ön deltoid, lateral deltoid ve arka deltoid. Eğer iri deltoidlere sahip olmak istiyorsanız, bu üç deltoid kısmını da iyi çalıştırmalısınız.

Overhead Press

Overhead Press, omuz gelişimi için en iyi egzersizlerin başında gelir. Bu egzersiz, tricepsler ile de etkileşime girer. Egzersiz esnasında bacaklarınızı kullanarak zıplamamaya ve sadece omuzlarınızdan güç almaya dikkat edin. Nasıl ki bench press göğsünüzün gücünü gösteriyorsa, overhead press de omuzlarınızın gücünü gösterir.

Incline Lateral Raise

Ellerinize birer dambıl alın ve eğimli sehpaya kollarınız aşağıda olacak şekilde uzanın. Dambılları omuz seviyesine kadar kaldırın ve yavaşça indirin. Hareket esnasında omuzlarınızdaki gerilmeyi hissetmelisiniz.

Front Raise

Ellerinizle ağırlığı kavrayın ve ayakta pozisyon alın. Başlangıç olarak ağırlığı aşağı sarkıtmış şekilde tutun ve omuz hizanıza kadar yavaşça kaldırın. Hareket esnasında kollarınızı kırmayın ve ağırlığı sallamayın. Tüm kontrol sizde olmalı. Ön deltoidlerinizin gerildiğini hissetmeye çalışın.

Bent-Over Lateral Raise

Bu hareket direkt olarak arka deltoidlerinizi çalıştırır. Ancak hareketi doğru yapmaya çok dikkat etmelisiniz. Başınızı bir sehpa yardımıyla destekleyerek de yapabilirsiniz.

Face Pull

Face Pull, arka deltoidlerinizi harika şekilde çalıştırırken, orta deltoidlerinize de etki eder. Aynı zamanda kürek kemiğinizdeki zayıf kasları da hedefler. Bu sayede omuz eklemlerinizin kuvveti artar. Omuz için harika bir egzersizdir.

Bir cevap yazın