MUZUN FAYDALARI

Karbonhidrat tüketerek, enerji almayı sevenlere güzel bir haberimiz var: Eğer muzu fazla sevmiyorsanız, artık sevmeniz için pek çok geçerli nedeniniz bulunuyor. Dilerseniz muzun bitmek bilmeyen faydalarını birlikte inceleyelim;

Muz, içeriğindeki hızlı emilebilir şeker ile antrenman esnasında vücudunuzun kaybetttiklerini geri kazandırmak için oldukça etkili bir besindir.

Muz, en az sporcu içecekleri kadar emilebilir şeker içeriyor ve egzersiz sırasında, vücudunuzun kaybettiklerini geri kazandırma özelliği ile gönülleri fethediyor. Üstelik muzu diğer orman meyveleri ile birlikte tüketmeniz halinde, vücuttaki iltihapların ortadan kaldırılmasına yardımcı olması ise ayrı bir tercih nedeni diyebiliriz.

Özellikle belirtmek gerekir ki kararmış muzdaki şeker miktarı, daha yüksek olduğundan, vücudunuz için daha fazla yakıt ve performans anlamına gelmekte, enerjiyi olabildiğince arttırmaktadır.

Yüksek yoğunluklu kardiyo veya kuvvet antrenmanları yapıyorsanız, yarım saat önce 1 adet muz tüketmenin performansınızı maksimum seviyelere çıkartacağını kendinizde deneyerek, gözlemleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

FİTADIM FACEBOOK

Facebook Pagelike Widget