NASIL KALİTELİ UYURSUNUZ?

Gülüşünü Mükemmel Yap

Diş ipi konusunda cimri davranmamaya özen göstermelisiniz. Diş aralarınızı düzgünce temizleyebilmek için en az 45 santim ipliğe ihtiyaç duyulduğu tespit edilmiştir. Kullandığınız bölümün her zaman temiz ve dağılmamış olmasına da dikkat etmelisiniz. Özellikle ipliği daha iyi kontrol edebilmek için ellerinizi beş santimden uzak tutmamaya çalışın. Mesafeyi arttırdığınız takdirde diş ipi kopabilir, işleminiz yarıda kababilir.

Patronun Sevgisini Kazan

Patronunuzun ya da yöneticinizin, katlanılmaz kötü esprilerine kahkahalarla gülüyorsanız, çevrenizin sizi makaraya alacağına emin olabilirsiniz. Evolution and Human Behavior dergisi tespitlerine göre, sahte kahkahalar üçüncü seferinde insanları salak durumuna düşürmeye yetiyor olduğunu gösteriyor. Çünkü nefesiniz sizi ele veriyor. Bir dahaki sefere aptalca fıkralara sadece gülümseyin ve gereğinden fazla tepkiler vermemeye çalışın.

Squat Tekniğini Geliştir

Düzgün bir vücut ve çekici ön bacak kasları mı istiyorsunuz? Önce doğru formu almanız gerekiyor. Elinize ağır bir dambıl alın ve göğüs hizasında dik bir şekilde tutmaya çalışın. Bir ucunu iki elinizde sıkıca kavrayın ve squat yaparak egzersize başlayın. Eğilirken dambılın göğüs ve karın hizasından ayrılmamasına dikkat etmeniz gerekiyor. Bu yöntem gövdenizi dik tutarak doğru formu almanızı sağlayacak bir uygulamadır.

Bir cevap yazın

FİTADIM FACEBOOK

Facebook Pagelike Widget