NEDEN HALA GELİŞEMİYORUM?

Haftanın 6 günü spor salonunda kan ter içinde antrenman yapmanıza rağmen bir türlü hayalini kurduğunuz kas kütlesine sahip olamıyorsanız, bir yerlerde yanlış yapıyor olmanız kuvvetle muhtemel.

Fazla yağlardan kurtulmak ve kas geliştirmek istiyorsunuz ancak bunu bir türlü başaramıyor musunuz? Eğer düzenli spor yapmanıza rağmen hala belirli bir gelişme olmadıysa, büyük ihtimalle bir yerlerde yanlış ya da eksik bir şeyler yapıyorsunuz. Çünkü doğru ve düzenli bir antrenman sistemiyle sonuç almamak neredeyse imkansız!

Antrenman Stratejini Gözden Geçir

Kas kütleni arttırmak için yaptığın antrenmanlarda, daha ağır kilolarla ve daha fazla tekrarlarla, limitlerini zorlayarak yapılan çalışma stili en iyisidir. Bunun sonrasında ise düzenli olarak çalıştığınız ağırlıkları arttırmalısınız.

Doğru Antrenmanı Yaptığından Emin Ol

Daha iri ve daha güçlü bir vücuda sahip olmak için hangi antrenmanları yapmanız gerektiğini iyi bilmelisiniz. Mesela koşu bandında saatlerce koşmak ya da saatlerce pedal çevirmek, kas kütlenizi arttırmaya destek olmaz. Eğer büyük biri olmak istiyorsanız, kendi kapasitenize göre doğru ağırlık antrenmanları yapmalısınız.

Hedefini Belirle

Her şeyden önce kendinize hedef belirlemelisiniz. Yapabileceklerinizin farkına varmalı ve limitlerinizi zorlamaktan çekinmemelisiniz. Varmak istediğiniz noktayı belirleyip antrenmanlarınızı buna göre şekillendirmelisiniz. Eğer daha en başta “acaba yapabilir miyim?” düşüncesiyle yola çıkarsanız muhtemelen başaramayacaksınız. Bunun yerine “yapabilirim!” motivasyonuyla işe koyulun.

Bir cevap yazın