OYUNUN KURALLARI

Ömür boyunca formda kalmak isteyenlere en basit antrenman sırları…

Temiz Beslenin

Gösterişi ile dikkat çeken devasa kaslara ulaşmak için yaptığınız antrenmanlar ne kadar önemliyse, bir sonraki hafta tüketeceğiniz tüm öğünleri şimdiden planlamak da bir o kadar önemli olduğunu bilmeniz gerekiyor. Özellikler beslenme düzeninizi bozabilecek her türlü davetlere, organizasyonlar ve partilere karşı hazırlığınızı yaparak, kendinize öncelik vermelisiniz. Öncelikli hedefiniz, temiz beslenme olmalı ve bu şekilde uygulama yapmalısınız. Ayrıca fast food restauranlara kurt gibi aç olarak gitmeyerek, kendinizi kontrol edebilirsiniz.

Aynı zamanda geçtiğiniz haftalarda tükettiğiniz gıdaları bir kenara not etmek, gelecek haftalarda ne yiyeceğinizi planlarken fikirler oluşturmanıza yardımcı olacak detaylardır. Şunu asla unutmayın, beslenme günlüğünüzde ne kadar şeffaf olursanız, hedefe giden yolda o kadar başarılı size yakın olacaktır. Ne yediğinizi açık şekilde not edin ve kendinizi her zaman sorgulayın ve beslenmenize özen gösterin.

Şimdi Değil, Belki Sonra

Düşük karbonhidrat diyetinizden dışlamamalısınız; baklava, pasta, bira, şarap, simit ve poğaça gibi yiyecekleri az miktarda tüketebilirsiniz. Sadece “belki daha sonra” dönemine girmelisiniz. Şu an size “Sonsuza kadar pasta yemeyi bırakırsanız, tüm dilekleriniz gerçekleşecek” desek, hayatınızda hiç pasta bile yememiş olsanız, sırf biz yasakladığımız için canınız çekmeye başlayacağına emin olabilirsiniz. Burada pasta yerine kendi sevdiğiniz farklı bir yiyeceği de değerlendirebilirsiniz.

Taktiğimiz şu olmalı: Şimdi değil, belki sonra. Kendinize kendinize sürekli, “Yakında bunu yiyeceğim” diye tekrar etmelisiniz. Bu şekilde kendinizi avutmanız da kolaylaşacaktır. İşin ilginç tarafı, ilerleyen dönemlerde belki de bu yiyeceği çoktan unutmuş bile olabilirsiniz.

Kendinizden Emin Hareket Edin

Spor dünyasında kullanılan hareketlilik, esneklik, kardiyo ve merkez bölgesi gibi kavramların özü, bu “hareket etme” ilkesine dayanmaktadır. İnsanlar günlük yaşamlarında sürekli itme, çekme, öne eğilme, çömelme, ağırlık taşıma gibi bazı temel hareketler uygular. İşte bu yüzden yaptığınız hareketlerde ustalaşmak, sizi enerjinizin en yüksek olduğu gençlik günlerinize döndürerek, yaşam kalitenizi arttırmaya yardımcı olur.

Bir cevap yazın

FİTADIM FACEBOOK

Facebook Pagelike Widget