SABAH SPORUNUN FAYDALARI

Günümüzde iş hayatının da vermiş olduğu zorlukları da göz önünde bulundurursak, spora vakit ayırmak zor bir hal alabiliyor. Ancak spordan vazgeçemiyor ve hayatınızın merkezine koymak istiyorsanız, telefonunuzun alarmını biraz daha erkene kurmanız yeterli.

Eğer siz de “Ben asla erken kalkamam” diyenlerdenseniz, sabah sporunun faydalarını okuyunca mutlaka fikriniz değişecek.

Evet farkındayız; uyku gerçekten çok tatlı ve yastığımız bizim en iyi dostlarımızdan biri. Sabahları uyanmak gerçekten büyük bir eziyete dönüşebiliyor. Bir de bunun yanında spor yapmak için daha da erken saatte kalkma fikri kulağa oldukça imkansız geliyor. Ancak şimdi size sabah sporunun faydalarından bahsettiğimizde fikrinizin değişeceğine gerçekten inanıyoruz!

Başarılı İnsanların Sırrı: Güne Erken Başlamak!

Dünya geneline baktığınızda, başarılı insanların ortak özelliklerinden biri sabah erken kalkmak ve güne erken başlamak olduğunu görürsünüz. Steve Jobs, Bill Gates gibi simgeleşmiş başarılı isimler, bu başarılarını güne başlamadan önce erken saatlerde yaptıkları spora borçlu olduklarını ifade ediyor.

Sabah sporunun hayatınızda ne gibi değişiklikler yaratacağından bahsedecek olursak:

Sabah spor yaptığınızda, iş ya da okul sonrası faaliyetlere ve sosyal yaşamınıza daha fazla vakit ayırabileceksiniz.

Sabah spor yaptığınızda, kan dolaşım hızınız düzene girecek ve gün içerisinde ihtiyaç duyduğunuz enerjiyi kazanacaksınız.

Sabah saatleri, enerji olarak kendimizi en iyi hissettiğimiz saatlerdir. Bu yüzden spor yapmak için kendinizi mental olarak daha hazır hissedeceksiniz. Böylece spordaki verimliliğiniz artacak.

Spor salonları, sabah saatlerinde akşam saatlerine göre daha boştur. Kalabalıktan uzak sakin bir şekilde spor yapmak istiyorsanız, sabah saatleri bunun en iyi çözümü.

Vücudunuz uykudayken dinleniyor; kas gelişimi için gerekli olan büyüme hormonu ve testosteron salgılıyor. Ayrıca karbonhidrat depolarını tüketiyor ve depoladığı tek şey yağ oluyor. Sabah aç karnına yapacağınız kardiyo ve ağırlık egzersizleri, en yüksek seviyede yağ yakımı sağlayacak.

Bir cevap yazın

FİTADIM FACEBOOK

Facebook Pagelike Widget