SEKS KAZALARI

Yatakta işler kızışıp da ısırıklara, tahrişlere ve daha fazlasına yol açtığında nasıl bir yol izlemeli?

Seks esnasında kendinizi Superman gibi hissediyor olabilirsiniz. Ama karanlık yatak odasında başınıza neler gelebileceğini biliyor musunuz? Morluklar, kesikler ve hatta gece yarısı acil servis… Benim başıma gelmez demeyin; işte size böyle kötü sürprizler karşısında yapmanız gerekenler.

Penis Kırılması

Peniste kemik bulunmaz ancak sertleşmesini sağlayan “corpora cavernosa” adında tüpler bulunuyor. Bunu şişirilmiş tekerlek gibi düşünebilirsiniz. İlişki esnasında garip açılardan penisinizi sokmaya çalışırsanız, bu dokuyu yırtarsınız ve penis kırılması denen olay meydana gelir. Patlayan lastik gibi de havası iner ve büzüşür.

Tedavi

En çok görülen sorunlardan biridir. Genellikle çözüm olarak ameliyat yapılıyor. Ameliyatta, yırtılan nokta bulunup dikiliyor. Kadın partnerinizin üstte olduğu pozisyonlarda daha sakin davranın.

Yanık, Tahriş, Kızarıklık

Kayganlaştırıcı olmayan seks, iki tahtanın birbirine sürtünmesine benzer. Bu da kaşınma, yanma, kızarıklık ve tahrişe neden olur. İlişki esnasında yeterince kayganlık olmama ihtimaline karşı, yanınızda mutlaka bir kayganlaştırıcı bulundurun.

Tedavi

Cildin diğer noktalarında olduğu gibi sakinleştirici etkili bir krem veya aloe veralı bir jel kullanabilirsiniz.

Vakum Deformasyonu

Partneriniz ister oral seks üstadı olsun ister vakumlu seks oyuncakları kullanın; aşırı emişten dolayı penisinizde kızarıklık ve morarma gibi deformasyonlar meydana gelebilir. Penisiniz kan toplar.

Tedavi

Penisinizdeki kılcal damarlarda olan iç kanama buna sebep olur. O bölgedeki deri çok hassas olduğu için, kendi haline bırakın; bir süre sonra eski haline dönecektir. Eğer bir haftadan daha uzun sürerse mutlaka doktorunuza görünün.

Isırık İzi

Çoğu ısırık cinsel bir saldırıda meydana gelir. Eğer böyle bir durum söz konusu değilse, oral seks esnasında partnerinizin diş izleri ya da sıyrıklardan dolayıdır.

Tedavi

Öncelikle penisinizin derisini yırtık olup olmadığı konusunda kontrol edin. Bir yırtılma ya da sıyrık söz konusu ise, antibakteriyel krem/merhem sürebilir veya doktorunuza danışarak antibiyotik tedavisine başlayabilirsiniz.

Penis Ağrısı

Yoğun bir seks takviminden sonra penisiniz ağrıyabilir. Hatta kırmızı ya da mor bir renk alabilir. Bunun başlıca sebebi sert kalması için penise çok fazla kan gittiğinden dolayı uzun süren ereksiyondur.

Tedavi

Herhangi bir şey yapmanıza gerek yok. Sadece biraz dinlendirebilirsiniz.

Testis Ağrısı

Genellikle seks esnasında testisler zarar görmez. Ancak yine de bazen ağrı yaşayabilirsiniz. Sıkma, çekme ya da bükülme sonucunda bu durum ortaya çıkabilir. Bazen de güçlü bir boşalma sonrası ağrı hissedebilirsiniz.

Tedavi

Belirli bir tedavi yöntemi yok. Testisler çok hassastır, onlara biraz daha özen göstermeniz yeterli.

Bir cevap yazın