SPERMLERİ ATEŞLEYİN

Spermlerinizin Michael Phelps kadar hızlı yüzmesine yardımcı olmak istemez misiniz?

Journal of Nutrition dergisinde yayımlanan bir araştırmada, en yüksek miktarda balık tüketen erkeklerin sperm sayısının en az tüketenlere göre yüzde 65 daha fazla olduğu kanıtlıyor. Balıktaki Omega-3 yağ asitleri, sperminizin kapasitesini koruyan hücre zarlarını güçlendirmeye destek oluyor. Dilerseniz spermlerinizi nasıl koruyabileceğinize birlikte göz atalım;

Kötü: İşlenmiş Etler (Sucuk, Salam, Sosis)

Sperm Sayısı: -21%

İşlenmiş etler tüketirken, haftada dört porsiyonun altında olmasına özen gösterin. Bir porsiyon neye mi denk geliyor? Bir adet salamlı sandviç, sosisli sandviçi bir porsiyon olarak ölçeklendirmelisiniz.

İyi: Beyaz Balık (Sazan, Mezgit, Kalkan)

Sperm Sayısı: +11%

Haftalık olarak 50-110 gram beyaz balık tüketmeyi unutmamalısınız. Kolay ve basit bir akşam yemeği için üzerine limon ve zeytinyağı sürdüğünüz balığınızı fırına atmanız hem zaman kazanmanıza, hem de sperm sağlığınızı korumaya yardımcı olacaktır.

En İyi: Koyu Renkli Balık (Ton Balığı, Somon)

Sperm Sayısı: +51%

Beslenme programınızda, haftada 85-170 gram kadar yer vermeye özen göstermelisiniz. Kahvaltıda sosis yerine, önceki günden kalan 85-140 gram fırında pişmiş somonu tercih etmeniz çok daha sağlıklı olacaktır.

Bir cevap yazın

FİTADIM FACEBOOK

Facebook Pagelike Widget