TATLIDAN VAZGEÇEMİYOR MUSUNUZ?

Ne yaptıysanız bir türlü tatlıdan vazgeçemediniz mi? Sizin için bazı çözüm önerilerimi var.

Birçoklarının vazgeçemediği şekerin, sadece bel ve basen ölçülerinize değil genel sağlığınıza da büyük hasarlar verdiğini, mutlaka duymuşsunuzdur. Ama ne yaparsanız yapın, kendinizi durduramıyorsunuz; ona bağımlısınız!

Bugünlerde toplum tarafından bir numaralı düşman ilan edilen şeker, bu statüyü fazlasıyla hak ediyor. Beslenme düzeninizde yanlış giden herşeyin merkezinde şeker var. Tatlıyı bırakmak size çok iyi gelecek. İşte bazı çözüm önerileri:

Şekerli İçecekleri Bırakın

Bu içeceklerin hem kalorileri çok yüksek, hem de şeker oranı çok yüksek olduğu için sürekli açlık hissi yaratıyorlar.

Karbonhidrat Tüketimini Azaltın

Yapılan testlerde kan şekeriniz yüksek çıktıysa, öğünlerinizde karbonhidrat tüketimini azaltmalısınız. “Üç beyaz” dan kaçının; protein ve sağlıklı yağları daha fazla tüketin.

Gizlenmiş Şekerlere Dikkat Edin

Şeytan ayrıntıda gizli! Marketlerde bulunan işlenmiş ve paketlenmiş yiyeceklerin birçoğunda ilave şeker bulunuyor. Almadan önce mutlaka etiketlerine göz atın. Ancak bazı şeker türleri, farklı isimlerle kendiniz gizliyor. Bunlardan bazıları; fruktoz, galaktoz, yüksek fruktozlu mısır şurubu, laktoz, maltoz, sukroz, şeker kamışı, akçaağaç şurubu, agave nektarı, arpa maltı şurubu, karamel.

İşlenmiş Gıdalardan Uzak Durun

Mümkün olduğunca işlenmemiş ve paketlenmemiş gıdaları tercih edin. Bu sayede otomatikman ilave şeker ve kalori miktarını azaltmış olacaksınız.

Ofisinizdeki atıştırmalıklarda; bisküvi, çikolata ve şekerlemeleri; çiğ kuruyemiş ve meyvelerle değiştirin. Hem sağlıklı beslenmiş olacak hem de meyve şeker isteğinizi azaltacaktır.

Bir cevap yazın