TATLIDAN VAZGEÇEMİYOR MUSUNUZ?

Her şeyi denediniz ancak bir türlü tatlıdan vazgeçemediniz mi? O halde sizin için hazırladığımız bazı çözüm önerilerimize göz atmalısınız.

Pek çok kişinin vazgeçemediği şekerin, sadece bel ve basen ölçülerinize değil genel sağlığınıza da büyük hasarlar verdiğini, mutlaka biliyorsunuzdur. Ancak ne yaparsanız yapın, kendinizi durduramıyorsunuz; ona bağımlısınız! anlamına geliyor demektir.

Son dönemlerde daha bilinçlenen toplum tarafından bir numaralı düşman ilan edilen şeker, bu statüyü fazlasıyla hak ediyor demeliyiz. Beslenme düzeninizde yanlış giden her şeyin merkezinde şeker olması ise bir başka tespittir. Tatlıyı bırakmanın size çok iyi geleceğinden eminiz. İşte bu konudaki bazı tavsiyeleri, sizler için toparladık:

Şekerli İçecekleri Bırakın

Şekerli içecekler; hem kalorileri çok yüksek, hem de şeker oranı çok yüksek olduğu için sürekli açlık hissi meydana getiriyorlar. Ve fazla kilo almanız kaçınılmaz oluyor!

Karbonhidrat Tüketimini Azaltın

Araştırmalar sonucunda; testlerde kan şekeriniz yüksek çıktıysa, öğünlerinizde karbonhidrat tüketimini en aza indirmelisiniz. “Üç beyaz” dan kaçının; protein ve sağlıklı yağları daha fazla tüketmeye özen gösterin.

Gizlenmiş Şekerlere Dikkat Edin

Şeytan ayrıntıda gizli! Marketlerde bulunan işlenmiş ve paketlenmiş yiyeceklerin birçoğu ilave şeker içeriğine sahiptir. Satın almadan önce mutlaka etiketlerine göz gezdirmelisiniz. Fakat bazı şeker türleri, farklı isimlerle kendiniz gizliyor. Gizlenmiş şekerleri; fruktoz, galaktoz, yüksek fruktozlu mısır şurubu, laktoz, maltoz, sukroz, şeker kamışı, akçaağaç şurubu, agave nektarı, arpa maltı şurubu, karamel olarak özetleyebiliriz.

İşlenmiş Gıdalardan Uzak Durun

Olabildiğince işlenmemiş ve paketlenmemiş gıdaları tercih etmeye çalışın. Bu sayede otomatikman ilave şeker ve kalori miktarını azaltma şansınız olacaktır.

Ofisinizde bulunan atıştırmalıklarda; bisküvi, çikolata ve şekerlemeleri; çiğ kuruyemiş ve meyvelerle yenileyin. Böylelikle; hem sağlıklı beslenmiş olacak, hem de meyve şeker isteğinizi en aza indirebileceksiniz.

Bir cevap yazın

FİTADIM FACEBOOK

Facebook Pagelike Widget