Uyku Stiliniz Kişiliğinizi Yansıtıyor

Uyku stilinizin karakteriniz hakkında bazı ipuçları verdiğini biliyor muydunuz?

Sırtüstü

Psikiyatrist Samuel Dunkell, “Tavana doğru bakar şekilde uyumak, maceraperest, özgüveni yüksek ve yeniliklere açık bir kişiliği gösterir” diyor. Sırtüstü uyumak çenedeki baskıyı azaltarak, alt çene eklem bozukluğu yaşayanların ağrı çekmesini önler. Ama bu pozisyonda uyumak, horlayan kişiler için hiç iyi bir fikir değil. Eğer yüksek sesle nefes alıyorsanız, yan tarafınıza bir vücut yastığı koyabilirsiniz.

Yüzükoyun

Dunkell, “Yüzükoyun yatmak, mükemmelliyetçi, ısrarcı ve hedefleri olan bir kişi olduğunuzu gösterir” diyor. Bahsedilen özellikler iyi bir kariyer için olumlu olabilir ancak sağlığınız için değil. Diğer araştırmalar, midenin üzerine yatarak uyumanın, omurgaya fazla yük bindirdiğini ve nefes almayı zorlaştırdığını gösteriyor. Eğer uyandığınızda ağrı çekmek istemiyorsanız; cenin pozisyonunda, bacaklarının arasına yastık koyarak uyumaya çalışın.

Yan

İnsanların büyük bir kısmı yan yatarak uyuyor. Bunların bir çoğu dizlerini hafif kırarak, yarı fetüs biçiminde yatıyor. Dunkell’a göre, bu kişiler sakin ve uzlaşmacı bir kişiliğe sahip. Dizlerini çenesine kadar çekerek, tam fetüs pozisyonunda yatanlar ise, gözlem yeteneği ve dikkati yüksek insanlar.

Herhangi bir tarafa dönerek yatmak horlamayı azaltır. Sola dönerek uyumak ise, midenin faaliyetini sağlayarak mide yanmasını hafifletir.

Bir cevap yazın