Uyurken Kilo Ver

Testosteron seviyenizi yükselterek uyurken bile kilo vermeye devam edin.

Birçok spor eğitmeni zayıflamak isteyenlere, ağırlık çalışmalarını ya da akşamları sadece yağsız tavuk göğsü yemelerini tembih eder. Ancak karın yağlarından daha hızlı kurtulmanın çok kolay bir yolu daha var. Ve işin en güzel yanı da bunu gözleriniz kapalıyken yapabiliyorsunuz.

Bazı vücut geliştirme sporcularının kullandığı hormon olan testosteronun, dışardan suni olarak alındığı için birçok tehlikesi olsa da, aslında vücudunuz için en önemli hormonlardan biridir. Uyku esnasında doğal olarak üretilen bu hormon, yağsız kas kütlesi inşa etmesinin yanında, göbek yağlarını da eriterek sıkı ve kaslı bir karna kavuşmanızı sağlıyor.

Bir dergide yer alan araştırma, iyi bir uykunun testosteron hormonu salgılanmasını önemli bir oranda arttırdığını ortaya koydu. Araştırmacılar 4 saatten 8 saate çıkarılan kaliteli bir uykunun yağ yakımını destekleyen erkeklik hormonunda (testosteron) yüzde 50 oranında artış sağladığını buldu.

Fakat bu durum yatağa uzanınca ortaya çıkmıyor. Yapılan araştırmalar, testosteronun derin uyku süresi ve kalitesiyle alakalı olduğunu öne sürüyor. Artık uykularınızı sadece dinlenme amacıyla değil aynı zamanda etkili bir yağ yakma seansı olarak da görebilirsiniz.

Bir cevap yazın