YAĞ ORANINI TEK HANELERE DÜŞÜR

Kısa sürede daha çok yağ yakmak kim istemez ki! İşte en iyi yağ yakan hareketler ile hızlı bir şekilde yağlarınızdan kurtulabileceksiniz.

Spor dünyasının değişmez kanunudur ki ne kadar az vaktiniz varsa, kardiyo antrenmanını es geçme ihtimaliniz o kadar artar. Sonuç olarak; tatmin edici oranda yağ yakmak için en az 30 dakikaya ihtiyacınız var, değil mi? Aslında hayır!

Bundan çok daha kısa sürede doğru antrenmanı yaparak, kaslarınızı geliştirmekle birlikte yağ oranınızı da azaltmanız da mümkün. MH Fitness Danışmanı Murat Demirci’nin seçtiği bu bitirici hareketleri, antrenman programınızın sonuna ekleyin ve olacakları görün. Duşa sadece 10 dakika geç gidin ve yağ oranınızı tek haneli rakamlara kolayca düşürün.

1/ Squat Thrust Box Jump
10 Tekrar

İlk olarak şınav pozisyonu almalısınız. Dizlerinizi kendinize çekerek ayağa kalkın. Ardından kutuya sıçrayın. Daha sonra tekrar yere inin. Şimdi yine şınav pozisyonu alarak başlangıç pozisyonuna dönün. Bu çalışma tekrar eden bir uygulamadır. Toplamda 10 tekrar yapın ancak hedefiniz, her geçen gün rakamı biraz daha arttırmak olsun.

2/ Bench Jump Squats From Side
30 Saniye

Öncelikle ayaklarınızı omuz genişliğinde açıp, bacaklarınızın arasına bir adet sehpa almalısınız. Dizlerinizi bükerek squat yapın. Ardından olabildiğince sıçrayın. Bacaklarınızı birleştirerek sehpanın üzerine iniş yapmalı ve yeniden başlangıç pozisyonuna dönmelisiniz. Hareketi en az 30 saniye yapın. Hedef, süreyi 1 dakikaya çıkarmak olduğundan giderek daha fazla çalışın.

3/ Plank Side Kick
30 Saniye
Çalışmaya başlarken ellerinizi omuz genişliğinde açarak şınav pozisyonu almalısınız. Şimdi sol bacağınızı hafifçe bükerek sağ tarafınıza doğru uzatmaya çalışın. Bu şekilde durabildiğiniz kadar durduktan sonra tarafları değiştirin ve en az 30 saniye boyunca bu konumda durmaya çalışın. Hedef, süreyi 1 dakikaya çıkarmak olacağından, step step çalışmayı arttırın.

4/ Side to Side Bench Jump
30 Saniye

İlk olarak sehpayı iki elinizle kenarlarından kavrayın. Kollarınızı düz tutarak bacaklarınızı sehpanın soluna doğru uzatmayı deneyin. Kollarınızın ve bacaklarınızın formunu bozmadan, sehpanın sağ tarafına doğru sıçrayın. Hareketi en az 30 saniye yapın. Hedef, süreyi 1 dakikaya çıkarmak olduğundan, her gün daha fazla çalışmaya özen gösterin.

Bir cevap yazın

FİTADIM FACEBOOK

Facebook Pagelike Widget