ZAYIFLATAN YAĞ YAKICI ÇAYLAR

Hem diyet yapıp hem de çaydan vazgeçemeyenlere müjdeli bir haberimiz var: zayıflama çayı! En kolay yoldan zayıflamak için doğal ve bitkisel çözümler arayanlara, harika önerilerimiz var.

Kahve gibi çay kültürü de, dünyanın hemen hemen her yerinde çok yaygın. Çeşitli çay türleri üzerinde yapılan araştırmalar, çayın sağlığa ne denli faydalı olduğunu ortaya koyuyor.

Çay, hücreleri koruması, antioksidan etkisi yaratması, ödem atmasının yanında; kilo verme konusunda da en büyük yardımcılarınızdan biri.

Zayıflama çayları, yağ yakmanıza yardımcı olurken, sağlığınızı da olumlu anlamda etkiler. Bu yüzden beslenme listenizde yağ yakıcı zayıflama çaylarını bulundurmalısınız.

Siyah Çay

Ülkemizde olduğu gibi Asya kıtasının tümünde ve Avrupa’nın birçok ülkesinde de kendine yer etmeyi başaran siyah çaya bir göz atalım.

Yaklaşık iki ay boyunca günde iki fincan siyah çay tüketen insanlar üzerinde yapılan bir araştırmada, kahve gibi kafeinli içecek tüketenlere göre siyah çay tüketenlerin yağ oranlarında daha fazla azalma görülmüş. Siyah çayı yağ yakıcılar listenizden ayırmayın.

Yeşil Çay

Metabolizmayı hızlandırıcı etkisi sayesinde kilo vermeye yardımcı bitkisel çay denince belki de akla gelen ilk çay; yeşil çaydır. Yeşil çay, dünyanın her yerinde bilinir ve sağlığa birçok pozitif etkisi vardır.

Yeşil çay, doğal bir antioksidan olan kateşini yüksek miktarda içerdiğinden, metabolizma ve yağ yakımını hızlandırır.

Zencefil Çayı

Zencefilin tat olarak beklentileri karşılayamıyor ancak eskiden beri hastalıklara karşı zencefilin tedavi edici gücünü de unutmamak gerekiyor.

Zayıflama ve ödem atma konusunda zencefil çayından destek alabilirsiniz. Tadını yumuşatmak için içerisine bal ve limon ekleyebilirsiniz.

Bitki Çayı

Bitki çayı, birçok bitkinin, meyvenin, baharatın ve çay yaprağının bir araya gelmesiyle oluşur.

Hibiskus çayı, zencefil çayı ve kuşburnu çayı popüler bitki çayları arasındadır. Bitki çaylarının hem yağ yakıcı ve ödem atıcı özelliğini hem de lezzetini arttırmak için tarçın eklemenizi öneriyoruz.

Bir cevap yazın